עץ האהבה

עץ האהבה

עץ האהבה הוא לא רק בעל שם חינני שעושה חשק לגדל אותו ביחד עם בן או בת הזוג שלכם, הוא גם אחד הצמחים הכי נוחים, יפים ועמידים שקיימים. בין אם אתם אוהבים צמחיה ובין אם לא, עץ האהבה הוא צמח שמבטיח לכם להתאהב בו ברגע, ולא רק בגלל שקוראים לו עץ האהבה, אלא כי פשוט קל מאוד לעשות את זה איתו. בעציץ קטן תוכלו להנות מהצמח המדהים הזה במשך שנים, שנקרא עץ האהבה בשל צורת ענפיו שמדמות צורה של חיבוק. במאמר הקרוב נסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על עץ האהבה.

סוגים של עץ האהבה

עץ האהבה הוא שם כולל לכמה זנים וסוגים של העץ. ביניהם ניתן למצוא את בונסאי עץ האהבה, ברכיכיטון אוסטרלי עץ האהבה וכן כסוניה עץ האהבה. העצים מעט שונה מבחינת מבנה הגזעים שלהם והמקור ממנו הם הגיעו, אולם תנאי הטיפול בהם ואופני הגידול שלהם הם יחסית דומים בין עץ לעץ.

עץ האהבה – איך מטפלים בו?

אז ממש כמונו, בני האדם, גם עצים זקוקים לחום ואהבה. אולם להבדיל מאיתנו, שעודף חיבוק או עוד נשיקה לא יעשו לנו שום דבר רע, עצים שמקבלים יותר מדי שמש, יותר מדי צל, יותר מדי מים או פחות מדי מים –עלולים להגיב בצורה הרבה יותר חזקה, ולפעמים גם עלולים למות. לכן, חשוב לדעת לפני שרוכשים צמח מכל סוג– איך בכלל מטפלים בו.

אז עץ האהבה הוא נוח מאוד מבחינת היחס שהוא זקוק לו. מדובר כאן על צמח שמסתדר טוב מאוד בתנאים של בית או תנאים של משרד, אולם הוא כן זקוק להיחשפות לשמש של לפחות 3 שעות ביום כדי לגרום לעלים שלו להישאר רעננים וזקופים. כמו כן, עץ האהבה גדל גם בצורה מיטבית בחשיפה מלאה לשמש, כך שניתן בהחלט לגדל אותו לא רק בתנאי פנים.

השקייה של עץ האהבה

עץ האהבה לא אוהב יותר מדי מים, ולכן חשוב לא להשקות אותו יותר מפעם אחת בלבד בשבוע. ההשקייה צריכה להיות איכותית ויש לתת למים לחלחל עד קרקעית העציץ, ולפנות את המים שהצטברו בתחתית, מה שישאיר את האדמה לחה ולא רטובה לחלוטין. לפני השקייה נוספת יש לשים לב שהאדמה יבשה, ולהשקות באותו האופן.

כמה עולה עץ האהבה?

העץ הנפלא הזה, עץ האהבה, שאותו קל כל כך לגדל, מגיע בעלויות שונות שמותאמות לסוג העץ. טווח המחירים של עץ האהבה נע בין 25 ש"ח לעציץ לבין 250 ש"ח לעציץ, כתלות גם בסוג העץ, גם בגודלו וכמובן גם בכמות הרכישה. רכישה של יותר עצי אהבה עשויה בהחלט להפחית את מחיר העציץ.

בונסאי עץ האהבה עם עציץ קרמיקה מעוצב –ענק 250 ש"ח
בונסאי עץ האהבה עם עציץ קרמיקה מעוצב–בינוני 120 ש"ח
בונסאי עץ האהבה עם עציץ קרמיקה מעוצב –גדול 170 ש"ח
בונסאי עץ האהבה קטן לגידול משרדי או ביתי 32 ש"ח

 

עצים לגינה

עצים לגינה

עצים לגינה יכולים לשדרג את הבית, הקליניקה והמשרד. בחרו מבין מגוון ענק של אפשרויות את העץ המועדף עליכם ביותר

Read More »
עץ פיטנה

עץ פיטנה

מדינת ישראל מציעה שפע צמחיה ריחנית, צבעונית ומגוונת, ואזרחי ישראל מוזמנים להנות מגידול צמחים באופן ביתי. בין אם מדובר על צמחים קטנים ובין אם על

Read More »
עץ האושר

עץ האושר

אולי אומרים שהאושר לא גדל על העצים, אבל עץ האושר הוא בהחלט עץ קיים!עם עץ האושר אתם מוזמנים להצטרף אל מאות אלפי אנשים שמגדלים צמחים

Read More »
עץ אבוקדו

עץ אבוקדו

אבוקדו הוא אחד הפירות הכי טעימים שיש, והוא מגיע אלינו בעיקר בעונת החורף הקרירה והגשומה, עם סוף הקיץ שהביא איתו תנאים אידיאליים לגידול והבשלה של

Read More »
בונסאי

בונסאי

גידול צמחים באופן ביתי מביא איתו צבע, אופי והמון חן לתוך הבית. אנשים רבים גילו את אמנות גידול הצמחים בשנים האחרונות, והמון מרפסות היום מעוטרות

Read More »