גידול צמחים באופן ביתי מביא איתו צבע, אופי והמון חן לתוך הבית. אנשים רבים גילו את אמנות גידול הצמחים בשנים האחרונות, והמון מרפסות היום מעוטרות בעדניות שמלאות בצמחים, פרחים ומיני תבלינים.צמח בונסאי הוא אחד מסוגי הצמחים היותר יפים שתוכלו לגדל באופן ביתי, ובמאמר הקרוב ניתן לכם קצת יותר פרטים על כל מה שאתם צריכים לדעת אודותיו.

בונסאי –איזה לבחור?

עצי בונסאי מגיעים בצורות רבות. כך, לדוגמה, אפשר לקנות זרעים של עץ בונסאי או שתילים של עץ בונסאי וכמו כן ניתן לרכוש עץ בונסאי בוגר. בכל מקרה, לא משנה באיזו צורה של בונסאי תבחרו, היא תדרוש מכם גידול, טיפוח, השקייה והמון תשומת לב. ללא הטיפול הנכון, הבונסאי שלכם עלול למצוא את מותו יותר מהר ממש שחשבתם. אז איך מטפלים בבונסאי? בואו ונבדוק.

עצים הם כמו תינוקות, וככה צריך להתייחס אליהם

ממש כפי שתינוקות וילדים הם יצורים חסרי אונים, שללא הטיפול והיחס הנכון של ההורים אליהם עלולים למצוא את עצמם חסרי ישע, כך גם העצים. עצים בכלל ועץ בונסאי בפרט זקוקים למלוא תשומת הלב שלכם על מנת להמשיך לגדול, לפרוח ולהניב.

השלב הראשון בטיפול בעץ בונסאי הוא בחירת כלי מתאים לגידול שלו. אם אתם לא יודעים איך לבחור, כדאי להתייעץ עם מומחיהמשתלה לגבי זה. בנוסף, להבדיל מעצים אחרים, עץ בונסאי מצריך פעמים רבות אדמה מסוג ספציפי –גם לגבי זה ניתן להתייעץ עם מומחי המשתלה.

ומה לגבי הטיפול ביום יום?

עץ בונסאי זקוק להמון אור, ולכן בגידול ביתי דאגו להציב אותו במקום שבו הוא יכול לספוג הרבה אור. לעומת זאת, קרינה ישירה וחמה מדי עלולה לפגוע בו, ולכן בחודשי הקיץ יש בכל אופן להציב אותו במקום קצת יותר מוצל מבדרך כלל.

מבחינת השקייה, עץ בונסאי זקוק להשקייה מרובה. מדברים כאן על השקייה של בין פעם ביום לבין פעם ביומיים, כאשר מומלץ להשקות את הבונסאי כשהאדמה שלו כמעט ויבשה. מומלץ להשקות בבוקר, כדי שהמים בשילוב עם האור הטבעי יביאו לטיפול האולטימטיבי בבונסאי שלכם. יש להקפיד כמובן גם על נושא גיזום הענפים וכן על נושא הדישון, אותו יש לפזר בערך אחת לחודש.

כמה עולה לרכוש עץ בונסאי?

בגדול, טווח המחירים עבור רכישת עץ בונסאי עומד על בין 200 ש"ח ועד 300 ש"ח לעצים קטנים יחסית לגידול ביתי. ככל שהעצים גדולים יותר, כך מחירם יעלה, וכמו כן מחירי עץ בונסאי עשויים להשתנות בהתאם למשתלה שבה תרכשו את העץ. בטבלה המצורפת ריכזנו כמה ממחירי הבונסאי הנפוצים יותר:

בונסאי זית 200 ש"ח
בונסאי בכלי חרס 200 ש"ח
בונסאי בכלי אבן 300 ש"ח
בונסאי עץ האהבה 200 ש"ח