בונסאי

בונסאי

גידול צמחים באופן ביתי מביא איתו צבע, אופי והמון חן לתוך הבית. אנשים רבים גילו את אמנות גידול הצמחים בשנים האחרונות, והמון מרפסות היום מעוטרות בעדניות שמלאות בצמחים, פרחים ומיני תבלינים.צמח בונסאי הוא אחד מסוגי הצמחים היותר יפים שתוכלו לגדל באופן ביתי, ובמאמר הקרוב ניתן לכם קצת יותר פרטים על כל מה שאתם צריכים לדעת אודותיו.

בונסאי –איזה לבחור?

עצי בונסאי מגיעים בצורות רבות. כך, לדוגמה, אפשר לקנות זרעים של עץ בונסאי או שתילים של עץ בונסאי וכמו כן ניתן לרכוש עץ בונסאי בוגר. בכל מקרה, לא משנה באיזו צורה של בונסאי תבחרו, היא תדרוש מכם גידול, טיפוח, השקייה והמון תשומת לב. ללא הטיפול הנכון, הבונסאי שלכם עלול למצוא את מותו יותר מהר ממש שחשבתם. אז איך מטפלים בבונסאי? בואו ונבדוק.

עצים הם כמו תינוקות, וככה צריך להתייחס אליהם

ממש כפי שתינוקות וילדים הם יצורים חסרי אונים, שללא הטיפול והיחס הנכון של ההורים אליהם עלולים למצוא את עצמם חסרי ישע, כך גם העצים. עצים בכלל ועץ בונסאי בפרט זקוקים למלוא תשומת הלב שלכם על מנת להמשיך לגדול, לפרוח ולהניב.

השלב הראשון בטיפול בעץ בונסאי הוא בחירת כלי מתאים לגידול שלו. אם אתם לא יודעים איך לבחור, כדאי להתייעץ עם מומחיהמשתלה לגבי זה. בנוסף, להבדיל מעצים אחרים, עץ בונסאי מצריך פעמים רבות אדמה מסוג ספציפי –גם לגבי זה ניתן להתייעץ עם מומחי המשתלה.

ומה לגבי הטיפול ביום יום?

עץ בונסאי זקוק להמון אור, ולכן בגידול ביתי דאגו להציב אותו במקום שבו הוא יכול לספוג הרבה אור. לעומת זאת, קרינה ישירה וחמה מדי עלולה לפגוע בו, ולכן בחודשי הקיץ יש בכל אופן להציב אותו במקום קצת יותר מוצל מבדרך כלל.

מבחינת השקייה, עץ בונסאי זקוק להשקייה מרובה. מדברים כאן על השקייה של בין פעם ביום לבין פעם ביומיים, כאשר מומלץ להשקות את הבונסאי כשהאדמה שלו כמעט ויבשה. מומלץ להשקות בבוקר, כדי שהמים בשילוב עם האור הטבעי יביאו לטיפול האולטימטיבי בבונסאי שלכם. יש להקפיד כמובן גם על נושא גיזום הענפים וכן על נושא הדישון, אותו יש לפזר בערך אחת לחודש.

כמה עולה לרכוש עץ בונסאי?

בגדול, טווח המחירים עבור רכישת עץ בונסאי עומד על בין 200 ש"ח ועד 300 ש"ח לעצים קטנים יחסית לגידול ביתי. ככל שהעצים גדולים יותר, כך מחירם יעלה, וכמו כן מחירי עץ בונסאי עשויים להשתנות בהתאם למשתלה שבה תרכשו את העץ. בטבלה המצורפת ריכזנו כמה ממחירי הבונסאי הנפוצים יותר:

בונסאי זית 200 ש"ח
בונסאי בכלי חרס 200 ש"ח
בונסאי בכלי אבן 300 ש"ח
בונסאי עץ האהבה 200 ש"ח

 

עצים לגינה

עצים לגינה

עצים לגינה יכולים לשדרג את הבית, הקליניקה והמשרד. בחרו מבין מגוון ענק של אפשרויות את העץ המועדף עליכם ביותר

Read More »
עץ פיטנה

עץ פיטנה

מדינת ישראל מציעה שפע צמחיה ריחנית, צבעונית ומגוונת, ואזרחי ישראל מוזמנים להנות מגידול צמחים באופן ביתי. בין אם מדובר על צמחים קטנים ובין אם על

Read More »
עץ האושר

עץ האושר

אולי אומרים שהאושר לא גדל על העצים, אבל עץ האושר הוא בהחלט עץ קיים!עם עץ האושר אתם מוזמנים להצטרף אל מאות אלפי אנשים שמגדלים צמחים

Read More »
עץ האהבה

עץ האהבה

עץ האהבה הוא לא רק בעל שם חינני שעושה חשק לגדל אותו ביחד עם בן או בת הזוג שלכם, הוא גם אחד הצמחים הכי נוחים,

Read More »
עץ אבוקדו

עץ אבוקדו

אבוקדו הוא אחד הפירות הכי טעימים שיש, והוא מגיע אלינו בעיקר בעונת החורף הקרירה והגשומה, עם סוף הקיץ שהביא איתו תנאים אידיאליים לגידול והבשלה של

Read More »