את הסחלב חלקנו מכירים היטב בתור הקינוח האולטימטיבי לחורף. המשקה הנוזלי והחם בתוספת אבקת קינמון, בוטנים גרוסים ושבבי קוקוס מבוקש על ידי רבים בזמנים הקרים של השנה, ולא רבים יודעים שבסיסו הוא, למעשה, בצמח הסחלב. צמח הסחלב הוא אחד הצמחים היפהפיים והיקרים ביותר שקיימים בארץ ובעולם, ומי מכם שרוצה לגדל אותו בצורה ביתית, יכול בהחלט למצוא סחלבים למכירה שאותם יוכל לגדל ולטפח בעצמו. מחפשים סחלבים למכירה? הגעתם למקום הנכון.

סוגי סחלבים למכירה

כשמדברים על סוגי סחלבים למכירה צריך לדעת שמדובר כאן על משפחת צמחים ענקית שמונה לא פחות ב-800 סוגים ויותר מ-25 אלף מינים. מדובר כאן על מספר אסטרונומי שהופך את משפחת הסחלבים למשפחת הצמחים הגדולה ביותר מבין כל סוגי הצמחים.

אז כמובן שלא נפרט לכם כאן על כולם, אולם מבין סוגי סחלבים למכירה נמצאים הסוגים הנפוצים הבאים: סחלב פלאנופסיס, סחלב אונסידיום, סחלב דנדרוביום, סחלב מילטוניה, סחלב קמבריה ועוד.

איך מגדלים סחלבים?

סחלבים הם פרחים רגישים ועדינים, ולכן צורת הגידול שלהם צריכה להיות מוקפדת ומלאה בתשומת לב. כדי לא להרוג אותם, כדאי לדעת על סחלבים כמה דברים שיעזרו לכם לטפל בהם כמו שצריך. הסחלבים זקוקים להשקייה בין פעם ב-5 ימים לבין פעם ב-9 ימים, תלוי בסוג הסחלב ובעונת השנה. סחלבים גדלים במקום מואר אך ללא קרינת שמש ישירהף מה שוהפך אותם למושלמים לגידול ביתי. כן חשוב לדעת שקצב צמיחתם של סחלבים הוא איטי, ולכן לא כדאי לחשוש אם הדבר לא קורה באופן מיידי.

כמה סחלבים למכירה עולים?

סחלבים למכירה, לעומת צמחים אחרים למכירה, נמנים עם צמחים יקרים יותר. הסיבה לכך היא שסחלבים הם צמחים שמגיעים מאיזורים טרופיים, הם עשירים ומגוונים בזנים שלהם, בעלי צורה ייחודית ביותר,הם פרחים גדולים וצבעוניים ביותר וכן יש אפשרות הכלאה בין הסוגים של הסחלבים, מה שנותן להם ערך מיוחד ביותר.

בשל כל אלו,מחירים של מחירים סחלבים למכירה הם בדרך כלל מחירים יוצאי דופן בשוק בצמחים, כשמדובר כאן על טווח של בין 150 ש"ח ל-600 ש"ח ויותר עבור עציצים לגידול ביתי. אספנו עבורכם כמה דוגמאות בטבלה המצורפת, על מנת שתדעו למה להתכונן. כמובן המחירים עשויים להשתנות בהתאם לסוג המשתלה, סוג הסחלבים, גודל העציץ ועוד:

זוג סחלב בכלי זכוכית, צומח עד 70 ס"מ 180 ש"ח
סחלב בודד בכלי זכוכית, צומח עד 70 ס"מ 150 ש"ח
שלישיית ענפי סחלב, צומח עד 85 ס"מ 235 ש"ח
שני ענפי פריחת סחלב בצורת לב בכלי זכוכית 150 ש"ח
סחלב בעל תפרחת עשירה, סידור בליסימה, צומח עד 50 ס"מ 360 ש"ח
זוג ענפי סחלב BIJOUX עד גובה 80 ס"מ עם מערכת השקייה ייחודית 275 ש"ח