זרי דפנה

זרי דפנה

זרי דפנה הם סוגי זרים שמזוהים בעיקר עם המיתולוגיה היוונית. סיפורים רבים מגוללים את סיפורו של עץ הדפנה, שמקורו בנימפה היפפיה בה התאהב פאולו. לכשלא הביעה בו נימפה התעניינות בחזרה, הפכה אותה אפרודיטה, אלת האהבה, לעץ דפנה, ומעליו העץ שזר לעצמו אפולו זרי דפנה. אולם זרי דפנה היום נפוצים גם בקרב אנשים רבים נוספים, והם נחשבים לזרים יפהפיים שמוסיפים לכל אירוע. אך איך מגדלים את עץ הדפנה, שעליו גדלים העלים שיוצאים זרי דפנה? בואו ונבדוק ביחד במאמר הקרוב.

עץ הער האציל

לא רבים יודעים אך שמו האמיתי של עץ הדפנה או עץ הער האציל. העץ, ממנו מכינים זרי דפנה, שייך למשפחת העריים ועליו הם בעלי ניחוחות חזקים במיוחד. בעלי הדפנה משתמשים לבישול תבשילי בשר, שילוב עם גבינות וכן להחמצת ירקות. הוא משמש בתור תיבול בלבד, ואיננו מיועד למאכל.

ולא רק זה, עלי הדפנה משמשים, כאמור, גם להרכבת זרי דפנה, וכן להפקת שמן אתרי בעל ניחוח עז שנפוץ מאוד בקרב תחום הרפואה המשלימה.

זרי דפנה –איך מגדלים את העץ שמפיק אותם?

עץ הער האציל הוא עץ בר. העובדה הזו הופכת את הטיפול בעץ הער האציל לטיפול מינימלי ביותר, הכולל השקייה מועטה ביותר, צרכי דישון אפסיים ועוד. העץ יכול לגדול בתנאים של קרינת שמש מלאה או בחצי קרינת שמש וחצי צל. הוא יכול לשמש בתור גדר חיה נמוכה או לגדול כעץ רחוב, וכמו כן הוא יכול גם להישתל בגינה פרטית או במיכלים. העץ גדל לאט והוא עמיד לתנאי מזג אוויר קיצוניים כמו קור, חום או יובש.

זרי דפנה –נכונים לכל אירוע

זרי דפנה ידועים בשל צבעם הירוק הייחודי, וכן ניתן לצבוע אותם בצבע זהב על מנת להוסיף להם נפח של יוקרה. באירועים רבים כמו מסיבות סיום בגנים ובבתי ספר, מסיבות שבועות למיניהן וכן במסיבות רווקות או חגיגות נוספות, זרי דפנה מתפקדים בתור עיטור וקישוט יוצא דופן.

ניתן לקנות זרי דפנה מוכנים וניתן להכין אותם באופן עצמאי. אופן ההכנה הוא פשוט, היות ובדרך כלל זרי דפנה הם זרים שעשויים מענפי דפנה שמלופפים אחד עם השני. להבדיל מזרים אחרים, זרי דפנה אינם יכולים להישזר על גבי חוט תיל או חוט מתכת, היות והם שבריריים ועלולים להיקרע.

כמה עולים זרי דפנה?

זרי דפנה ניתן להכין באופן עצמאי משיח ביתי שתרכשו לעצמכם. שיח של ער אציל עם עלי דפנה בצבעי פריחה צהובים יעלה בין 30 ש"ח ל-40 ש"ח בדרך כלל, כאשר מדובר על עציץ בינוני. עצים גדולים יותר עשויים להגיע גם למחירים של 90 ש"ח עד 100 ש"ח ויותר.

שיח ער אציל בינוני 30-40 ש"ח
שיח ער אציל גדול 90-100 ש"ח

 

סייפן פרח

סייפן פרח

אחד מזני הצמחים היותר נפוצים במדינת ישראל הוא הסייפן.הסייפן, הוא בשמו השני גלדיולה – שושן החרב, מגיע ממשפחת האירוסיים, והוא אחד מהפרחים היפים ביותר במדינת

Read More »
ליזאנטוס

ליזאנטוס

על השם "יפעה" אולי לא שמעתם, אבל את השם ליזאנטוס אנחנו בטוחים ששמעתם לא פעם. שני השמות מתייחסים לאותו הצמח, ומדובר כאן על אחד הצמחים

Read More »
סחלבים למכירה

סחלבים למכירה

את הסחלב חלקנו מכירים היטב בתור הקינוח האולטימטיבי לחורף. המשקה הנוזלי והחם בתוספת אבקת קינמון, בוטנים גרוסים ושבבי קוקוס מבוקש על ידי רבים בזמנים הקרים

Read More »
סידור פרחים - FLOWERS

סידור פרחים

בין אם אתם חוגגים בר מצווה, בת מצווה, חתונה, חתונת זהב, חתונת כסף, יום הולדת 70 לסבתא, יום הולדת 40 לאבא או לאמא, ברית או

Read More »