שושן צחור ופרח האירוס

 שושן , שושן צחור , שושן אוריינטלי

 תמונה תמונות שושן צחור שושנים

פרח השושן שייך למשפחת פרחי השושניים ושמו נגזר מהמספר 6 שהוא מספר עלי הכותרת שלו המרכיבים את פרח השושן, פרח השושן נחשב לאחד הפרחים הקשורים ביותר לעם היהודי ולתרבות היהדות , בפריחתו אנו רואים למעשה את סמל היהדות והוא מגן דויד אשר מתקבל מששת עלי הכותרת של פרחי השושן. עבור התרבות הנוצרית פרח השושן מסמל יותר מכל את תמימותה ובתוליה של מרים, פרח השושן הצחור מורכב ממספר פרחים בכל גבול וכמו כן עלי דפנה מיוחדים על כל אחד מהם.

השושן המפורסם ביותר ברחבי ישראל הוא פרח השושן הצחור-הלבן , ניתן למצוא מינים נוספים של פרח השושן המזכירים את השושן הצחור ,אחד מהם הוא השושן האוריינטלי אשר בצבעו הורדרד סגלגל שובה את לב כל המתבונן בו.

להבדיל מן השושן הצחור בעונת הקיץ אפשר למצוא בחנויות הפרחים המובחרות את פרח השושן היפני או בגבעול חד פעמוני או בגבעול רב פעמוני השושן היפני שונה מן השושן הצחור בכך שפריחתו של הפרח היא כלפי מעלה להבדיל מן השושן הצחור שהפריחה נוטה למטה.

                        

 
       מעבר לדף הבית                             לרכישת זרי פרחים                   לרכישת משלוח פרחים

 

איריס, פרח האיריס

 תמונה של פרח האיריס המהמם

פרח האירוס המדהים והמיוחד הוא פרח שכל אחד יזכור אותו אחרי שראה אותו בכל זר פרחים סידור פרחים בחנויות הפרחים השונות, ועל מה כל הסיפור , פרחיו של האירוס וצורתם המיוחדת הגוונים השונים העוטפים את הפרח משווים לו מראה אסטטי אקזוטי אלגנטי ומושך.

ניתן לראות את פרח האירוס במלוא הדרו בתקופת האביב בה הלבלוב המדהים של האירוס נראה למרחקים, כמו כן פירותיו של האיריס הוא כמו לקט הנפתח בשלוש שכבות ושם נוכל לגלות מין זרעים קטנים המשמשים לאבקה.