נרקיס ורקפת

 נרקיס , נרקיסים

 תמונה של נרקיסים,בזרי דפנה ניתן להזמין את פרח הנרקיס,משלוח נרקיסים, ונרקיס פרחים

נרקיס

עוד מימי המיתולוגיה היוונית סופרה האגדה המפורסמת על רועה הצאן נרקיסיוס אשר היה יורד לאגם ורואה את פניו ודמותו משתקפים בתוך מימי האגם והאלים הקדמונים של יוון הפכו אותו לפרח הנרקיס ומכן השם.

הנרקיס המפורסם פרח במשפחת הנרקיסיים ובארץ ישראל ניתן למצוא שניים מהם והם הנרקיס המצוי והנרקיס הסתווי. ישנם נרקיסים נוספים בישראל אשר משווקים אותם בארץ בחנויות פרחים כמו הנרקיס הלבן, יש לזכור כי המרכז ה"עולמי" של הנרקיסים הוא בארץ מוצאם בספרד, אך עם זאת רוב סוגי ומיני הנרקיסים גדלים למעשה על מדינות אגן הים התיכון וגם באזורים אשר האקלים שם דומה לים תיכוני במרכז אסיה ובסין, תקופת הלבלוב של הנרקיס היא בדרך כלל בעונות הסתיו ובחורף אך ישנם מיני וזנים מיוחדים של הנרקיס הגדלים ופורחים לאורך כל השנה.

לעלי הנרקיס ישנה צורה מיוחדת דומה למין סרגל והפרחים עצמם פורחים בתפרחת מכל גבעול.

לפרח הנרקיס ישנם בחלקו הפורח יש 6 אבקנים ושחלה אחת אך עם זאת צריך לזכור כי למרות המראה התמים והיפה של הנרקיס אסור בשום אופן לאוכל את חלקיו משום שם רעילים לבני אדם.

                        

 
       מעבר לדף הבית                             לרכישת זרי פרחים                   לרכישת משלוח פרחים

 

רקפות,רקפת

 תמונה של רקפות ורודות בפריחה חורפית מפורסמת

הרקפת למעשה היא צמח ולא פרח אשר שייך למשפחת המרסינים. בדרך כלל ניתן למצוא את צמח הרקפת באזורים קרירים בכדור, למרות שפריחתו של הצמח היא בעיקר בתקופת החורף הרקפת היא פרח רב שנתי ורב עונתי המחזיק לאורך שנים.

הפקעת של הרקפת מצמיחה כל הזמן שורשים חזקים הנאחזים בעציץ או בקרקע ועוזרים לה להפוך לעציץ שיכול להצמיח פרחים יפיפיים לארוך זמן.

במשך כחודשיים בשנה פורחת הרקפת במלוא הדרה ולאחר מכן לא מצמיחה פרחים.

לאורך השנים האמינו עמים רבים כי יש לרקפת תכונות מיוחדות המרפאות מחלות שונות.

בארץ ישראל ניתן למצוא רקפות מצויות בחיק הטבע ויש לזכור שהרקפת היא חלק מהפרחים המוגנים בארץ ולכן גם אתם רואים אותה בחיק הטבע אסור לקטוף רקפות.