מכירת סחלבים

משפחתו של פרח הסחלב ORCHID היא משפחת הסחלביים משפחה זו היא למעשה אחת מהמשפחות הגדולות בין משפחות הצמחים כאשר כיום אנו יודעים על עשרות אלפים של מינים של סחלבים וכן אל אלפי תתי מינים של סחלבים.
מקום הגידול הטבעי של גידול סחלבים בישראל בבית  הוא בית הגידול האולטימטיבי לפרח אשר הם האזוריים הטרופיים בכדור הארץ וכמובן יערות העד הטרופיים אשר נמצאים בחלקיו הגשומים של הכדור, בשל צורתו המיוחדת והמרהיבה של הסחלבים בשל יופי פרחיהם וצורותיהם הייחודיות אשר אי אפשר לשכוח אותם נעשו מינים רבים מפרח הסחלב לצמחי נוי הנמצאים בבתים אולמות ועסקים ברחבי העולם, כי נאמר פעם שאדם הלוקח סחלב אל תוך ביתו לוקח סחלב לתוך ליבו.

בין סוגי סחלב למכירה ניתן למצוא מספר מינים אשר נקראים מינים אפיפיטיים מיני סחלבים אלו הם מינים אשר גדלים על גביהם של צמחים ועצים אך עם זאת אינם נחשבים סחלבים אלו לטפיליים אשר פוגעים בעץ או בצמחיה עליה הם חיים. סוג נוסף של הפרח הם נקראים מכירת סחלבים ספרופיטים משמעות השם אומרת שסחלבים אלו הם למעשה צמחים הניזונים מהרקבובית האורגנית הנמצאת בקרקע וחיים תוך כדי חיי שותפות מסוג סימביוזה תורמת עם פטריות שונות הגדול בסביבת הסחלב.
בנוסף ניתן למצוא כחלק ממיני הסחלב את הסחלב הגיאופיטי סחלבים מסוג זה הם צמחי פקעות אשר משמים להם בכדי לאגור מזון ומים דרך הקרקע.

גננים רבים ברחבי העולם וכן חנויות פרחים מתמחות מרבות לטפח סחלבים אשר מצטיינים בסוג וביופי הפרחים המרהיב שלהם גם כפרחי תרבות הסחלבים נחשבים ליפים ביותר וגם בגידול הסחלב בחממות.

 

                       

 
       מעבר לדף הבית                             לרכישת זרי פרחים                              לרכישת משלוח פרחים

 

 

הסחלב או בשמו הלועזי האורכידיאה ידעו במחיריהם הגבוהים אך עם זאת גם בישראל אשר בה מגדלים בחממות מיני סחלבים שונים יודעים כי למרות מחירם הגבוהה יחסית של פרח הסחלב הן התמורה אשר היא פרחים מרהיבים ויפים אשר מחזיקים בשיא פריחתם תקופה של מספר שבועות ארוכים לעיתים הם פתרון מושלם לאנשים אשר למרות מחירו הגבוה של סחלב נוי מחפשים פתרון לאורך זמן ולא סתם זר פרחים או סידור פרחים אשר ינבול לאחר תקופה קצרה וכמו כן גם כיום חנויות פרחים רבות מחזיקות מלאי גבוה של סחלבים וכלים תואמים לצבעיו המופלאים וזאת בשל הביקוש הגבוה במיוחד לסחלבים אלו בבתים ברחבי הארץ. משלוחי פרחים איכותיים, כאן בזרי דפנה.

המבנה של פרח הסחלב למעשה גורם לסחלב להיות שונה ממשפחות פרחים אחרות וזאת משום שפרח עצמו יש 2 דורים של עלים עוטפים ובכל אחד מהדורות יש שלושה עלי העטיף, העלה האמצעי בכל דור או בשמו הנפוץ "השפית" של הפרחים שונה במקצת משני העלי שלצידו מה שמקנה לפרח הסחלב מראה ייחודי ומושך.
סחלבים מסוג דבורנית ידועים בצורתם המיוחדת משום שה"שפית" שלהם מזכירה בצורתה דבורה.