חמניות וכף קנגורו

 חמנייה, חמניות :

 תמונה של חמנייה

כמו בשאר שפות העולם המקפידות לציין את שמה של החמנייה לפי משמעותה ולפי התכונות המיוחדות של הפרח הזה נראה שגם בשפה העברית לא פסחו על הרעיון.

התכונה המפורסמת ביותר של החמנייה נמצאת כמובן בהליוטרופיזם אשר משמעותה היא בעצם בזמן מאור השמש הפרח למעשה עוקב אחרי מיקום השמש ופונה אליו, וכך אנו רואים בשדות חמניות רבים שבשעות הצהריים כל פרחי החמנייה פונים לכיוון השמש, זהו כמובן מראה מדהים, ולעניינו שמה של החמנייה מגיע מן השמש , כי שמש בעברית זה גם "חמה" ומכאן – חמנייה.

 צמח, פרח החמנייה או כמו כאן תמונה חמנייה חמניות הצמח עצמו שייך למשפחת המורכבים וגבעול הפרח הירקרק הוא בעל מגע שעיר, לכל פרח של חמנייה בין 24-29 עלים צהובים שחומים , כאשר באמצע ישנן מן פרח שעיר בעל צינורות קטנים ורבים.

                       

 
       מעבר לדף הבית                             לרכישת זרי פרחים                   לרכישת משלוח פרחים

 

החמנייה משמשת מזה שנים לשימוש בשמן לבישול , וכמובן בארץ ובכל איזור המזרח התיכון היא מפורסמת בגרעינים למאכל , "גרעיני חמנייה".

אך יש להבדיל בין החמנייה הנמכרת בחנויות הפרחים כפרח נוי לבין חמנייה בעלת גרעינים הנמכרת בקיוסקים ובקליות.

תמונת פרחי החמנייה המפורסמת ביותר בעולם היא התמונה של הצייר הנודע וינסנט ואן גוך אשר צייר את היצירה הזאת בסוף המאה ה19 ונראים בה אגרטל עם חמניות כיום התמונה נמצאת במוזיאון ניו פינקוטק במינכן גרמניה.

 ניתן למצוא תמונות פרחים של זרי חמניות ולהזמין אצלנו באתר


כף קנגורו

 תמונה כף קנגרו

פרח כף הקנגורו ניחשתם נכון הגיע מצורתו המיוחדת המזכירה את כפות ידיו של החיה הלאומית של אוסטרליה והיא כמובן הקנגורו , את פרח הקנגורו ניתן למצוא בגידולים בחממות גם בישראל ובצבעים של כתום , חום , צהבהב ועוד, הפרח הזה הוא למעשה פרח הלאום של אוסטרליה, אשר הוא חלק מן הסמל המצהיר על עצמאותה של מדינת אוסטרליה המערבית, כף קנגורו תמונה

 גם בחנות הפרחים זרי דפנה ניתן למצוא את פרח כף הקנגורו וכמו כן נשלב אותו בזרי פרחים ובסידורי פרחים מיוחדים ואקזוטיים.

 

 סידורי פרחים של כף הקנגורו