זר פרחים או סידור פרחים

זר פרחים או סידור פרחים
 
פעמים רבות מתלבטים חובבי פרחים בשאלה - מה עדיף להעניק כמתנה (במסגרת משלוחי פרחים )– האם לתת כמתנה זר פרחים או שמה דווקא כדאי לבחור לשלוח סידורי פרחים בצורות שונות .כדי לענות על כך נצטרך קודם כל לעמוד על ההבדלים הקיימים בין זר פרחים לסידורי פרחים, כי הרי לא הרבה אנשים מודעים למעשה להבדל בינם ולעיתים קרובות מבקשים להזמין סידורי פרחים כאשר הם למעשה התכוונו להזמין זר פרחים.

 
 
מהו זר פרחים
 
זרי פרחים הם "המוצר" הנפוץ ביותר בחנויות הפרחים וניתן להשיגם במגוון גדלים צבעים ומינים- ליליות,חרציות,ורדים בשילוב ירק או אולי זר פרחים העשוי מפרחי ליזיאנטוס, קרטמוס ולימוניום . זרי פרחים יכולים לשמש לכל מטרה, בין אם אנו רוצים להפתיע את אהובת ליבנו עם זר פרחים רומנטי המורכב מורדים אדומים גבוהים וגדולים או שאנו רוצים להזמין זר פרחים קטן ומיוחד כמו בוקט-צרפתי אשר הוא זר פרחים שפרחיו נשזרים בצפיפות רבה עם מעט ירק משלים.
 
זרי פרחים מורכבים לרוב עם פרחים חיים וכן ירק ופרחים נפח אשר משלימים את מראו של הזר מנפחים אותו. ככל שהיחס בין כמות הפרחים לירק בזר עולה כך עולה גם מחירו.
 
כלומר זר פרחים נפוח בירק עם 10 ורדים יכול לעלות 100 ₪ , בעוד שזר ורדים שנראה נפוח פחות אך מלא ב25 ורדים יכול לעלות גם 180 ₪ מחירו של הזר מתומחר לרוב על פי מספר הפרחים הנמצאים בו, ולכן דעו כי יותר פרחים משמע זר פרחים יותר יקר.
                        
 
       מעבר לדף הבית                             לרכישת זרי פרחים                   לרכישת משלוח פרחים

 

 
סידורי פרחים
 
סידורי פרחים ניתן למצוא לרוב בשתי ווריאציות:
 
סידורי פרחים הנשזרים אל תוך ספוג המותאם להכנת סידורי פרחים, לרוב את הספוג הרטוב הזה שמים בתוך כלי זכוכית או פלסטיק ואליו שוזרים פרחים רבים בצורות שונות ניתן להכין סידור פרחים נמוך ועגול מחרציות וורדים או אפילו סידורי פרחים גבוהםה מפרחים כמו ציפור גן עדן אנטוריום היביסקוס ועוד.
 
טכניקה נוספת שבה ניתן להכין סידורי פרחים מוצלחים היא סידור פרחים הנשזר ישירות לתוך הכלי בו הוא הולך להיות. להבדיל מזר פרחים הנשזר באופן עצמאי ורק לאחר מכן מכניסים אותו לתוך אגרטל , סידור פרחים ייעודי לאגרטל לרוב לא יכלול קשירה של הפרחים האחד לשני אלה שזירה מוקפדת אל תוך האגרטל עצמו ומכאן השם סידור פרחים.
 
אז כדי לענות על שאלת הכותרת הכי פשוט והכי כדאי פשוט להסתכל על תמונות של זרי פרחים וסידורי פרחים ולחשוב באמת מה אנו מעדיפים לקנות ומה אנו היינו רוצים לקבל ! יש לזכור כי לרוב סידורי הפרחים יקרים יותר מזרי פרחים וזאת משום שבתמחור של סידורי פרחים יש לכלול לעיתים את האגרטל איתו הוא מגיע וכמו כן את העובדה שהיחס בין פרחים לבין ירק בסידורי הפרחים גבוה בהרבה מאשר בזר. בכל מקרה ,גם אם אתם מזמינים משלוחי פרחים ואינכם רואים את סידורי הפרחים שהזמנתם,היו בטוחים שבזרי דפנה מקפידים על איכות וטריות הפרחים וכמובן על דיוק בהתאמה לבקשתכם .